Afrodita

POLYFUNKČNÝ OBJEKT „Afrodita“

Údaje o plochách stavebného objektu :

Obytná plocha 1.NP : 0,00m2

Úžitková plocha 1.NP (bez parkoviska): 121,50m2

Obytná plocha 2.NP: 22,94m2

Úžitková plocha 2.NP (bez terasy): 49,36m2

Celková obytná plocha: 22,94m2

Celková úžitková plocha: 170,86m2

Zastavaná plocha: 147,81m2

Plocha pozemku: 292m2

CHARAKTERISTIKA STAVBY. DISPOZIČNÉ A ARCHITEKTONICKÉ RIEŠENIE :

Navrhovaný je samostatne stojaci dvojpodlažný objekt bez podpivničenia s otvorenou parkovacou plochou pre 5 automobilov (vytvorenou zo zatrávňovacích tvárnic).

Do objektu sa bude vchádzať z parkovacej plochy (obklopenej priľahlou hlavnou a vedľajšou cestou) cez prekryté závetrie do zádveria.

Na prízemí bude celá prevádzka poskytovať služby verejnosti. Nachádzajú sa tu nasledovné miestnosti: recepcia poskytujúca aj posedenie pre cca 5-6 čakajúcich s trojramenným schodiskom (konštrukcia bližšie nešpecifikovaná), kozmetika s jednym lôžkom, kozmetika s dvoma lôžkami, manikúra, pedikúra, kaderníctvo s čiastočne krytou terasou, umyváreň a WC pre klientov (súčasne obslúžených klientov v celej prevádzke môže byť max. 7).

Na poschodí je privátna zóna pozostávajúca zo schodiskovej haly, predsiene s technickou skriňou ukrývajúcou zdroj vykurovania (pravdepodobne elektrický kotol so zásobníkom ohrevu, alternatívou je plynový závesný turbo kotlík so vstavaným zásobníkom), kuchynky so šatňovým rolldoorom, kúpeľne s WC, dvoch rovnako veľkých izieb a pochôdznej terasy, ktorej časť je prekrytá konzolovitým vysunutím plochej strechy objektu.

Z architektonického hľadiska sa jedná o jednoduchú modernú, pomerne kompaktnú hmotu dvoch navzájom posunutých hranolovitých telies, s plochými strechami (v prvej úrovni poschodia s pochôdznou terasou). Objekt bude navrhnutý s ohľadom na nízke energetické prevádzkové náklady v budúcnosti.