Andrea

Cena stavby na kľúč (s DPH): poskytne autor

Cena projektu (s DPH): 690.00 EUR (20 786,94 Sk)
poznámka k cene: Uvádzaná cena sa vzťahuje k tejto architektonickej štúdii bez zmien.

Cena je s DPH. Uvedené ceny sú orientačné. Podrobný položkový rozpočet vám poskytne autor projektu.

Popis projektu:
CHARAKTERISTIKA STAVBY. DISPOZIČNÉ A ARCHITEKTONICKÉ RIEŠENIE:

Navrhovaný rodinný dom bude samostatne stojaci dvojpodlažný, nepodpivničený objekt s integrovanou garážou.
Vstup aj vjazd na pozemok bude z JV strany pozemku stavebníka z miestnej komunikácie. Architektonické riešenie rodinného domu, ako aj spevnených a nespevnených plôch a tiež sadových úprav na pozemku stavebníka, ktoré sú zobrazené v architektonickej štúdii a vo vizualizáciách, sleduje jeden zo súčasných trendov. Kompaktná mierne členitá hmota domu s jednoduchým valbovým krovom vytvárajú predpoklad na realizáciu nízkoenergetického rodinného domu.
Hlavný vstupný priestor je z JV strany chránený závetrím, ktoré vytvára prestrešenie nad vstupom do objektu. Pozostáva zo zádveria so šatňovou skriňou a odvetraným botníkom. Zo zádveria je navrhnutý prístup do garáže. Ostatné alternatívne vstupy tvoria vedľajšie vstupy z pozemku stavebníka: zo SV strany do garáže, zo SZ strany do zimnej záhrady, domáceho wellness, spálne a tiež do jedálenskej časti ukrytej pod pergolou, z JZ strany do zimnej záhrady a obývačky.
Väčšia časť prízemia (1.NP) rodinného domu spĺňa predovšetkým funkciu spoločenskú. Sú v ňom integrované: hala, resp. predsieň, otvorená dispozícia s obývačkou, kuchyňou s ostrovčekom, panoramatickým krbom a jedálňou (s priznannou konštrukciou krovu s dvojicou združených strešných okien) a hosťovská izba so šatňovou predsieňou. WC s umývárňou je integrované do wellness priestoru na konci predsiene (sauna, sprcha a odpočiváreň). Technické zázemie domu predeľuje nástupné rameno dvojramenného priamočiareho schodiska, t.j na jednej strane je samostatná miestnosť (kotol, pračka, sušička, žehliaca doska, úložný priestor…a obsahuje aj zónu fitness) a na druhej strane je garáž s dielenským kútom a úložným systémom. Zimná záhrada na západnom nároží domu bude spájať funkciu spoločenskú a relaxačnú. Wirpool môže byť variabilne umiestnený buď v zimnej záhrade alebo pod krytou presklenou pergolou.
Na tzv. ustúpenom poschodí (2.NP), ktoré je menšie ako 50% plochy prízemia, sa nachádza súkromno-odpočinková zóna domu. Pozostáva z dvoch detských izieb. Väčšia z nich má odčlenený spací kút. Každá z izieb je dostatočne priestranná a umožňuje variabilné včlenenie samostatného šatníka alebo vstavaného roll-door systému. Priestranná kúpeľňa s WC je prístupná zo schodiskovej predsiene.
Obmurovka s kontajnermi domového odpadu a zabudované združené meracie zariadenie, kamera na video-záznamník (vrátnik), zvonček, schránky na poštu, pre donášku a pod. sa nachádzajú vo východnom rohu pozemku na hranici s prístupovou komunikáciou.
Z hľadiska architektonickej kompozície sa jedná o pomerne kompaktnú hmotu dynamizovanú pergolovou strieškou v úrovni prízemia, prekrytú valbovými strechami.

Charakteristika (technické informácie)
Celková úžitková plocha: 281,84m2 bez nespev. ext. plochy
Celková obytná plocha: 160,62m2
Zastavaná plocha: 237,77m2