BK O1

Cena stavby na kľúč (s DPH): poskytne autor

Cena projektu (s DPH): 480.00 EUR (14 460,48 Sk)
poznámka k cene: Projekt bol vypracovaný na úrovni architektonickej štúdie(t.č. je už realizácia objektu po kolaudácii).

Architektonické a dispozičné riešenie

Prízemie domu je vyvýšené nad terén z dôvodu zabránenia vnikaniu stekajúcej vody do objektu v prípade výdatných zrážok.

Do objektu rodinného domu sa vstupuje chodníkom. Zádverie slúži ako filter medzi dvojgarážou a obytnou časťou objektu. Má dostatok odkladacieho priestoru vytvoreného roll-door šatníkom a murovaným šatníkom. Komunikačné jadro objektu tvorí schodisková hala so zmiešanočiarym schodiskom. Zo schodiskovej haly sú prístupné nasledovné priestory 1.NP: obytná miestnosť s kozubom, jedálenský kút, spálňa rodičov s kúpeľňou a šatníkom, hosťovské WC a práčovňa. Z jedálenský kút susedí s kuchyňou a s domácim barom a samostatnou špajzou. Z kuchyne je cez presklené dvere navrhnutý prechod na krytú terasu s kozubom. Technicko-hospodárske vybavenie domu ďalej dopĺňa dielňa prepojená s garážou a hospodárskym dvorom.

V podkroví 2.NP sa nachádza súkromno-odpočinková časť rodinného domu. Jednotlivé miestnosti sú prístupné z centrálneho schodiskového priestoru (haly). Nachádzajú sa tu dve detské izby so samostatnými pracovňami a zabudovanými roll-door šatníkmi a s balkónom prístupným z oboch izieb. Hygienické vybavenie obytného podkrovia je zabezpečené komfortnou kúpeľňou s WC. Dispozíciu dopĺňa priestranný odkladací podkrovný priestor.

Charakteristika (technické informácie)
Celková úžitková plocha: 334,70 m2
Zastavaná plocha: 448,56 m2
Obstavaný priestor: 1391,10 m3