Lora 2011

Cena stavby na kľúč (s DPH): 242 929.90 EUR (7 318 506,17 Sk)

Cena projektu (s DPH): 1 490.00 EUR (44 887,74 Sk)
poznámka k cene: Projekt na stavebné povolenie bez zmeny ako typový projekt, čiže bez domových prípojok IS a osadenia stavby.

Popis projektu:
Rodinný dom slúži k bývaniu 4-6 člennej rodiny.
Navrhovaný rodinný dom bude samostatne stojaci dvojpodlažný, nepodpivničený objekt. Hlavná orientácia domu je SV – JZ.
Hlavný vstupný priestor je zo SV strany chránený závetrím, ktoré vytvára samotná hmota objektu. Pozostáva zo zádveria s vlastným šatníkom a botníkom. Šatník slúži na odloženie odevov a obuvi najmä pre hostí, prístup do neho je riešený posuvnými roll-door dverami. Ostatné alternatívne vstupy tvoria vedľajšie vstupy z pozemku stavebníka: zo SZ strany z krytej terasy do technickej miestnosti a do obývacej izby a z južnej krytej terasy do jedálne s kuchyňou.
Väčšia časť prízemia (1.NP) rodinného domu spĺňa predovšetkým funkciu spoločenskú. Sú v ňom integrované: schodisková hala s točitým oceľovo-dreveným schodiskom, hosťovská izba s priľahlou samostatnou kúpeľňou s WC, obývacia izba s krbom (s krytou SZ terasou) a jedáleň s kuchyňou (s krytou južnou terasou). Menšiu časť prízemia pokrýva technicko-hospodárske zázemie domu, ktoré pozostáva: z technickej miestnosti, garáže, skladu a špajze. Garáž je prístupná aj cez kryté závetrie domu.
Na poschodí (2.NP) sa nachádza súkromno-odpočinková zóna domu. Pozostáva z dvoch detských izieb so samostatnými šatníkmi, spálne rodičov s oddeleným šatníkom, priestrannej kúpeľne so saunou, samostatného WC a skladu (resp. sezónneho šatníka). Každá z obytných izieb má navrhnutý samostatný prístup na loggiu. Schodisková predsieň je osvetlená svetlovodom umiestneným v jej strede. Do povalového úložného priestoru je navrhnutý prístup cez výlez s nožnicovými schodmi.
Obmurovka s kontajnermi domového odpadu a zabudované združené meracie zariadenie, kamera na video-záznamník (vrátnik), zvonček, schránky na poštu, pre donášku a pod. sa nachádzajú vo východnom rohu pozemku.
Z hľadiska architektonickej kompozície sa jedná o pomerne dynamicky tvarovanú hmotu (ustúpenie v loggiách), prekrytú valbovými strechami.

Charakteristika (technické informácie)
Počet obytných miestností: 4-6
Celková úžitková plocha: 222,31m2
Celková obytná plocha: 106,23m2
Sklon strechy: do 30°
Iné údaje: Projekt je vypracovaný v stupni pre stavebné povolenie.