Lora IV.

Cena stavby na kľúč (s DPH): poskytne autor
Cena projektu (s DPH): 1 980.00 EUR (59 649,48 Sk)
poznámka k cene: Uvádzaná cena sa vzťahuje ku dokumentácii pre stavebné povolenie bezo zmeny (typový projekt). Podrobný rozpočet nie je predmetom objednávky. Autor sa môže preto vyjadriť len ku hrubému odhadu (orientačnému), čiže cca 285 až 320 tis. Euro…
Popis projektu:
Projekt tohto rodinného domu bol vypracovaný na základe individuálnej objednávky. Rodinný dom je navrhnutý ako samostatne stojaci nepodpivničený objekt s dvoma nadzemnými podlažiami a so vstavanou garážou pre dve osobné autá. Priestor pred garážou na pozemku investora umožňuje státie pre min. ďalšie dva automobily.Do objektu rodinného domu sa vstupuje chodníkom a vyrovnávajúcou rampou (do garáže). Zádverie objektu má dostatok odkladacieho priestoru vytvoreného samostatným šatníkom s botníkom. Jadro objektu tvorí schodisková hala s oceľovo – dreveným schodiskom. Z haly sú prístupné nasledovné priestory 1.NP: obývacia miestnosť s krbom, zimná záhrada, kuchyňa s jedálňou, technická miestnosť, WC so sprchou a hosťovská izba (spálňa rodičov). Obývacia miestnosť je opticky prepojená prostredníctvom „francúzskych okien“ so záhradou. Dvojgaráž (s dielenským kútom) so samostatným skladom náradia je prístupná z exteriéru, cez kryté závetrie. Z kuchyne je navrhnutý prístup do komory – zásobárne a na krytú terasu, v rohu ktorej bude zabudovaná voliéra s posuvným prielezom do obývačky (klietka v rohu). Z obývačky je cez zimnú záhradu umožnený samostatný východ do záhrady. Taktiež technická miestnosť je prístupná aj z exteriéru cez zimnú záhradu.
Na poschodí 2.NP sa nachádza súkromno-odpočinková časť rodinného domu. Jednotlivé miestnosti sú prístupné zo schodiskovej haly. Nachádzajú sa tu: 3 detské izby so samostatnými šatníkmi (každá z nich má aj vlastnú loggiu) a domáce fitness. Hygienické vybavenie pre deti je zabezpečené priestrannou kúpeľňou s WC prístupnou z haly a ďalšou samostatnou kúpeľňou s WC a so saunou. V schodiskovej hale sa uvažuje so svetlovodom a s výlezom do podstrešného priestoru nad 2.NP (odkladací priestor – sezónny sklad).
Charakteristika (technické informácie)
Počet obytných miestností: 8
Celková úžitková plocha: 380,10m2
Celková obytná plocha: 193,29m2
Zastavaná plocha: 258,87m2 (bez spevnených plôch)