Mirka 2012

Cena stavby na kľúč (s DPH): poskytne autor
Cena projektu (s DPH): 1 790.00 EUR (53 925,54 Sk)
poznámka k cene: Projekt je vypracovaný v stupni pre stavebné povolenie. Uvádzaná cena sa vzťahuje na typový projekt bez zmeny, bez osadenia objektu a bez domových prípojok IS. Odhadovaná cena realizácie cca 190-240 tisíc Euro.
Popis projektu:
Navrhovaný rodinný dom bude samostatne stojaci dvojpodlažný, nepodpivničený objekt.
Vstup aj vjazd na pozemok bude zo SV strany pozemku stavebníka z miestnej prístupovej komunikácie. Architektonické riešenie rodinného domu, ako aj spevnených a nespevnených plôch a tiež sadových úprav na pozemku stavebníka, ktoré sú zobrazené v architektonickej štúdii a vo vizualizáciách, sleduje súčasné trendy.
Hlavný vstupný priestor je zo SV strany chránený závetrím, ktoré vytvára samotná hmota objektu. Pozostáva zo zádveria s vlastným rolldoor šatníkom/ botníkom. Samostatný šatník slúži na odloženie odevov a obuvi najmä pre hostí, prístup do neho je riešený posuvnými dverami. Ostatné alternatívne vstupy tvoria vedľajšie vstupy z pozemku stavebníka: z JZ strany do kuchyne a tiež do obývacej izby a do technickej miestnosti a zo SV strany bočnými dverami cez garáž.
Väčšia časť prízemia (1.NP) rodinného domu spĺňa predovšetkým funkciu spoločenskú. Sú v ňom integrované: schodisková hala s priamočiarym jednoramenným schodiskom, hosťovská izba s priľahlou samostatnou kúpeľňou s WC, obývacia izba s rohovým krbom, jedáleň s kuchyňou s varným ostrovčekom (vyvýšená o dva schodiskové stupne) a krytá JZ terasa (alt. s mobilnou markízou). Menšiu časť prízemia pokrýva technicko-hospodárske zázemie domu, ktoré pozostáva: z dvoch technických miestností (vo väčšej je práčovňa a sušiareň a v menšej kotolňa so zásobníkom TÚV a solárnym agregátom), z priechodnej komory (oddeľuje garáž od obytného priestoru) a z integrovanej garáže určenej pre dva automobily a úložného priestoru z časti zasahujúceho popod podmurované schodisko. Garáž je prístupná aj cez kryté závetrie domu.
Na poschodí (2.NP) sa nachádza súkromno-odpočinková zóna domu. Pozostáva z dvoch detských izieb s roll-door stenou naprieč v zrkadlovom obraze, zo samostatného šatníka a samostatnej priestrannej kúpeľne s WC prístupných zo schodiskovej predsiene, spálne rodičov s oddeleným šatníkom a oddelenej kúpeľne s WC. Každá z obytných izieb má navrhnutý samostatný prístup na loggiu. Schodisková predsieň je osvetlená priamym denným osvetlením pozdĺž schodiska. Do povalového úložného priestoru je navrhnutý prístup cez výlez s nožnicovými schodmi.
Obmurovka s kontajnermi domového odpadu a zabudované združené meracie zariadenie, kamera na video-záznamník (vrátnik), zvonček, schránky na poštu, pre donášku a pod. sa nachádzajú vo východnom rohu pozemku.
Z hľadiska architektonickej kompozície sa jedná o pomerne dynamicky tvarovanú hmotu (ustúpenie v loggiách), prekrytú valbovými strechami so 17°sklonom.

Charakteristika (technické informácie)
Počet obytných miestností: 7
Celková úžitková plocha: 292,79m2
Celková obytná plocha: 132,71m2
Zastavaná plocha: 221,67m2
Výška hrebeňa strechy od +-0,0: +8,09
Sklon strechy: 17°
Orientácia hlavného vchodu: SZ, S, SV