RD Báhoň

Cena stavby na kľúč (s DPH): poskytne autor
Cena projektu (s DPH): 480.00 EUR (14 460,48 Sk)
poznámka k cene: Uvádzaná cena je za vypracovanie projektu pre stupeň architektonická štúdia bez zmien, bez osadenia a bez domových prípojok IS!
Popis projektu:
Rodinný dom slúži k bývaniu 4-6 člennej rodiny.Navrhnutý je trojpodlažný rodinný dom s jedným podzemným podlažím a dvoma nadzemnými podlažiami. Garážovanie automobilu je riešené integrovaným priestorom pre jeden automobil a krytým garážovým prístreškom bezprostredne pred garážou pre ďalší automobil.Hlavný vstupný priestor je chránený závetrím (ktoré vytvára samotná hmota objektu), je vytvorený zádverím s vlastným šatníkom a botníkom. Šatník slúži na odloženie odevov a obuvi (prirodzené vetranie i osvetlenie). Druhý alternatívny vstup do rodinného domu sprístupňuje obývaciu izbu, jedáleň a kuchyňu zo záhrady. 1.PP – prízemie rodinného domu spĺňa predovšetkým funkciu spoločenskú, ale obsahuje aj priestory technickej vybavenosti. Sú v ňom integrované: vstupná hala, v ktorej je situované schodisko, kuchyňa s vlastnou špajzou spojená s jedálňou a obývacou izbou s centrálnym kozubom (orientované smerom na priestrannú záhradnú terasu s pergolovým krytým prístreškom), umyváreň s WC slúžiaca najmä pre hostí, kúpeľňa s WC slúžiaca predovšetkým pre rodinných príslušníkov, predsieň s knižnicou, pracovňa a hosťovská izba, resp. izba pre starých rodičov s vlastným šatníkom. Univerzálne schodisko tvaru „U“ s polkruhovým schodiskovým zrkadlom a interiérovým oknom do suterénu sprístupňuje všetky podlažia v rodinnom dome. V integrovanej garáži sa okrem miesta pre jeden automobil nachádza dostatok úložného priestoru. Garáž je prístupná aj z krytého závetria a prepája tak „suchou nohou“ aj prístup do samotného zádveria. V prípade sťažených poveternostných podmienok, resp. nadmernej insolácie sa použijú posuvné cortainové panely (clony), ktoré majú nepochybne aj neprehliadnuteľný dekoratívny efekt. Na 1.PP – v suteréne sa nachádzajú prevažne priestory technicko-hospodárskeho charakteru: pivnica na zeleninu, technická miestnosť č.1. (kotol, TÚV, sušiareň), technická miestnosť č.2. (solárny systém, sezónny sklad…), ale aj priestory určené na relax: suchá sauna, ochladzovňa a šatňová skriňa v chodbe pri schodisku. Na 2.NP – na poschodí sa nachádza nočná súkromno-odpočinková časť rodinného domu, ktorá pozostáva z troch spální s vlastným šatníkom, skladu, priestrannej kúpeľne s WC prístupnej z haly (spoločenský priestor) a z loggie tvaru „L“ s cortainovými posuvnými panelmi (clonami) prekrytej presahom plochej strechy. Loggia je opatrená zábradlím z bezpečnostného skla (tzv. dymového, resp. s fóliami odtieňa podľa výberu investora.)
Pri vstupe na pozemok stavebníka v severnom rohu v obmurovke s kontajnermi domového odpadu bude zabudované aj združené meracie miesto (meranie spotreby energie stavebníka), zvonček, schránka pre donášku pošty, respektíve domáci video – záznamník (vrátnik). Dekoratívna stena oddeľuje tento priestor od pergolového prístrešku určeného na státie pre automobil.
Rodinný dom v tomto stupni dokumentácie (architektonická štúdia) je projektovaný ako nízkoenergetický objekt, čomu zodpovedá optimálne orientovaná dispozícia zhutnená do kompaktnej hmoty, s využitím slnolamov a tieniacich prvkov, výber stavebných technológií (garantované materiály i technológie, ktorých dodávateľom a zároveň aj zhotoviteľom bude firma Drevostavby), teda v tomto koncepčnom návrhu boli zapracované a konzultované všetky podstatné stavebno-konštrukčné parametre (statické, fyzikálne, technologické – moduly…atď)

Charakteristika (technické informácie)
Celková úžitková plocha: 351,67m2