RD Lukáš

Cena stavby na kľúč (s DPH): poskytne autor
Cena projektu (s DPH): 660.00 EUR (19 883,16 Sk)
poznámka k cene: Projekt je vypracovaný v stupni pre územné rozhodnutie. Presný položkový rozpočet a výkaz výmer si investor neobjednal. Odhadovaná cena realizácie cca 180-220 tisíc Euro.
Popis projektu:
Do objektu rodinného domu sa vstupuje chodníkom a vyrovnávajúcou rampou (do garáže). Zádverie objektu má dostatok odkladacieho priestoru vytvoreného samostatným šatníkom s botníkom. Jadro objektu tvorí schodisková predsieň s oceľovo – dreveným schodiskom tvaru „L“. Z haly sú prístupné nasledovné priestory 1.NP: obývacia miestnosť s krbom a jedálenským kútom, kuchyňa s barom, technická miestnosť, domáce wellness (fitness, sauna, sprcha, umývadlo a WC) a hosťovská izba so vstavanou šatňovou skriňou. Obývacia miestnosť je opticky prepojená prostredníctvom „francúzskych okien“ so záhradnou terasou (pergola, prenosný gril). Dvojgaráž s odkladacím priestorom a dielenským pultom je prístupná z exteriéru, cez kryté závetrie. Kuchyňa bude mať nadimenzované vlastné skrinky na potraviny. Z obývačky s jedálňou je cez kryté terasy umožnený samostatný východ do záhrady. Taktiež technická miestnosť je prístupná aj zo záhrady.
Na poschodí 2.NP sa nachádza súkromno-odpočinková časť rodinného domu. Jednotlivé miestnosti sú prístupné zo schodiskovej haly. Nachádzajú sa tu: 2 detské izby so samostatnými šatníkmi (obe majú aj vlastnú loggiu), spálňa rodičov s vlastným šatníkom. Spoločné hygienické vybavenie pre deti aj rodičov je zabezpečené komfortnou kúpelňou. Umyváreň a WC s pisoárom sú riešené samostatne. V schodiskovej predsieni sa nachádzajú dve vstavané skrine (v hlbšej z nich bude umiestnená akumulačná nádrž s výmenníkom TÚV pre kombináciu: solár – krbová pec) a výlez do podstrešného priestoru (sezónny sklad).

Charakteristika (technické informácie)
Celková úžitková plocha: 256,40 m2
Zastavaná plocha: 182,76 m2