RD Zuzanka

Cena stavby na kľúč (s DPH): poskytne autor
poznámka k cene: Výkaz výmer a podrobný položkový rozpočet si investor neobjednal, preto sa nedá cena stavby na kĺúč stanoviť. Orientačná cena realizácie cca 185 až 210 tisíc EUR.

Cena projektu (s DPH): 1 290.00 EUR (38 862,54 Sk)
poznámka k cene: Cena projektu bezo zmeny.

Popis projektu:
Solitér Zuzanka svojim architektonickým výrazom spája prvky tradičnej slovenskej ľudovej architektúry s modernejšími, takže citlivo zapadne do prostredia viacerých podhorských regiónov.
Štúdia tohoto rodinného domu je vypracovaná v dvoch variantoch – trojpodlažnej, resp. bez podpivničenia. Obe varianty sú určené pre 4-6 člennú rodinu.
V prvom variante je spoločenská časť (hala,kuchyňa s labor. boxom, jedáleň s domácim barom a obývacia izba) umiestnená na prízemí spoločne s garážou a so vstupnými priestormi (s umyvárňou a wc), súkromno-odpočinková zóna (hala, 2 detské izby,spálňa rodičov a kúpelňa s wc)je v podkroví a technicko-hospodárske zázemie (kotolňa, práčovňa so sušiarňou,hobby-alt. sauna a sklady) je umiestnené v suteréne, resp. v časti povalového priestoru.
Obývacia izba so zimnou záhradou, kopírujúc terén, sú umiestnené v zníženej úrovni 1. N.P
V druhom variante sú spoločenská časť i technicko-hospodárske zázemie sústredené len na prízemí a celá odpočinková (nočná) zóna v podkroví, pričom možno taktiež využiť časť povalového priestoru ako sušiareň, sklady a pod.
Racionálne riešená dispozícia rodinného domu umožňuje bez nenáročných stavebných úprav na 1. N.P. nahradiť rozľahlú jedáleň napr. i izbou pre starých rodičov, či variabilne pracovňou, študovňou, knižnicou, salónikom, herňou, atď.
Rozpracovaná je i alternatíva s dvojgarážou, podkrovnou loggiou a spálňou s pracovňou.
Všetky alternatívy umožňujú i čiastočné využitie povalového priestoru.

Charakteristika (technické informácie)
Celková úžitková plocha: 1.var.:304,20m2,2.var.:251,44m2
Celková obytná plocha: 1.var.:130,72m2,2.var.:130,80m2
Zastavaná plocha: 199,49m2
Orientácia hlavného vchodu: S, SZ